Logo banka

Redesign loga

Kdy je potřebné logo modernizovat? O redesignu loga je nutné začít uvažovat tehdy, působí-li logo nemoderně a omšele, nebo je naopak příliš složité a zákazníky těžko rozpoznatelné. I při nedostatečném nebo zastaralém technickém zpracování loga a logomanuálu je nutné přistoupit k modernizaci. Redesign neznamená radikální tvorbu úplně nového loga, ale jedná se o soubor vylepšení, při kterých dojde k odstranění nedostatků loga stávajícího.

Na začátku procesu se vždy vychází z původního návrhu loga. Redesign musí zachovat všechny zásadní charakteristické prvky loga původního a přitom posunout celkový dojem tak, aby vedl k vylepšení a modernizaci. Často je potřebné logo překreslit do vektorových křivek, tvarově či barevně upravit. S redesignem se často pojí tvorba nového logomanuálu, ve kterém se přesně specifikují nová pravidla použití vylepšeného loga.

Při tvorbě loga i jeho redesignu se setkáváme i s pojmem konstrukce logotypu. Ta přesně stanovuje velikost všech prvků loga a jejich vzájemné umístění. Vždy se definuje minimální velikost plochy v okolí loga tzv. ochranná zóna, kde se nesmí vyskytovat žádný text nebo jiný grafický prvek. Při přetváření loga se nesmí zapomenout ani na definici správného i nesprávného použití loga. Stanovuje se i minimální velikost, při které je ještě zachovaná dobrá zobrazitelnost a čitelnost loga.

Ukázka řešení redesignu loga

Redesign stávajících loga za účelem získání modernějšího a serióznějšího vzhledu.

Klient: MaxPower Car Modification

Zadání: Evokovat kvalitu, profesionalitu, sílu, rychlost a výkon při zachování stávající barevné palety a symbolu koně.

Řešení: Zjednodušit a zpřehlednit stávající design návrhem jednoduchého a lehce rozpoznatelného symbolu, jenž v sobě zkloubí symbol koně s bleskem a bude snadno aplikovatelný pro tisková i digitální média.

redesign loga

Logo MaxPover

Logo MaxPover

Logo MaxPover

Nezávazná poptávka

captcha

Reference

Zobrazit více… CHCI LOGO

Nabízíme

  • Vytvoření nového loga
  • Redesign loga
  • Vytvoření firemní identity
  • Grafické služby
  • Redesign www stránek
  • Redesign e-shopů

Rychlý kontakt

  • (+420) 602 120 977
  • tvorba.loga@pixolo.cz