Logo banka

Kvalitní logo

Základem interní i externí komunikace firmy je kvalitní logo. Logo (případně logotyp) je základní identifikační znak společnosti. Může vyjadřovat její náplň a zaměření, ale také solidnost nebo tradici firmy. Tvorbu kvalitního loga je vhodné svěřit profesionálům.

Pravidla pro práci s logem definuje takzvaný design manuál (logomanuál). Tvoří ho souhrn pravidel pro užívání loga u jednotlivých prvků komunikace. Pokud firma tento dokument striktně dodržuje, je její komunikace ucelená, jednotná a působí jako kompaktní celek. Její identifikace na trhu je pak mnohem snadnější. Rozsah logo manuálu se různí dle potřeb společnosti. V základu by měl logomanuál obsahovat práci s logotypem, barvami a fonty a základní firemní tiskoviny (vizitky, dopisní papíry, obálky, desky).

                   Logo expression

Kvalitní logo zkrátka potřebuje jasné definování používání. Logomanuál definuje u loga jeho plnobarevnou variantu, tedy takzvaný základní tvar logotypu. Kvůli výskytu na konkrétním barevném podkladu, či z technologických důvodů, jsou uvedeny i další varianty: ve stupních šedi - grayscale, variantu pouze na jednu barvu – pozitiv a negativ. K logu patří také přesná specifikace barev. Pro tisk jsou hodnoty barev specifikovány v hodnotách CMYK, pro komunikaci prostřednictvím internetu manuál definuje barvy v režimu RGB.

Důležitým prvkem kvalitního loga je i tzv. ochranná zóna logotypu, která zajišťuje logu dobrou čitelnost. Často se definuje i minimální velikost loga, která zajišťuje jeho čitelnost. Kvalitní logo musí být dobře čitelné a jednoznačně identifikovatelné i na malém předmětu, například reklamní peru. Manuál také uvádí příklady zakázaných variant loga, například nesprávný poměr, deformace, nevhodné barevné modifikace a podobně.

Logo Rondo

 

Nezávazná poptávka

captcha

Reference

Zobrazit více… CHCI LOGO

Nabízíme

  • Vytvoření nového loga
  • Redesign loga
  • Vytvoření firemní identity
  • Grafické služby
  • Redesign www stránek
  • Redesign e-shopů

Rychlý kontakt

  • (+420) 602 120 977
  • tvorba.loga@pixolo.cz